Woda do espresso

Jak chcecie przetestować czy kawiarnia jest naprawdę dobra, wystarczy zamówić espresso. Dlaczego? Ponieważ, gdy dostaniesz do swojego espresso szklankę wody możesz być pewien, że jest to naprawdę dobra kawiarnia.

 

Jak należy pić wodę do espresso

Mimo tego, że espresso staje się coraz popularniejszym napojem, nie każdy wie jak powinno się je pić. Rodzą się pytanie - Czy wodę powinno się pić przed czy po wypiciu espresso? I po co tak naprawdę się ją podaje?

Sposoby picia espresso

Aby cieszyć się bogactwem smaku i aromatu espresso powinno się je odpowiednio pić, woda podawana do tej kawy musi być niegazowana oraz w temperaturze pokojowej (we Włoszech, do espresso podawana jest woda z kranu). Kawiarnie, które podają espresso z wodą gazowaną, również popełniają błąd, ponieważ bąbelki zmieniają odczuwalny smak espresso.

Woda podawana do espresso ma za zadanie oczyścić kubki smakowe w jamie ustnej. Dzięki takiemu zabiegowi możemy pozwolić sobie na rozkoszowanie się smakiem esencjalnego espresso. Jest to istotne, ponieważ wcześniej spożywane substancje mogą zmieniać smak.

Woda przed czy po?

Biorąc pod uwagę to, że woda ma nam oczyścić kubki smakowe, najlepiej pić ją przed wypijaniem espresso. Mimo to, jest wiele osób które są zwolennikami wypijania wody po espresso, w końcu jest to skoncentrowany napar kawowy, który pozostawia w ustach wiele substancji smakowych. Dzięki wypijaniu wody tuz po spożyciu espresso można odświeżyć usta, a także przygotować kubki smakowe do kolejnych potraw czy też napojów. Zdarzają się także opinie, że po wypiciu espresso, po prostu wzrasta pragnienie.

Włosi uważają, że wypijanie espresso na pusty żołądek ma zły wpływ na organizm, dlatego trzeba napić się wody przed wypiciem czarnego napoju.

Podsumowując, bez względu na indywidualne upodobania, szklanka niegazowanej wody zawsze powinna być podawana do espresso. To dzięki niej możemy cieszyć się pełnym smakiem i aromatem kawy.

transport

Przy zakupach powyżej 500zł
transport Gratis!

zobacz

zbieraj punkty

Twój program lojalnościowy.
Same korzyści.

zobacz

kontakt

Służymy Wam naszym
doświadczeniem i wiedzą.

zobacz

formy płatności

Sprawdź dostępne
formy płatności!

zobacz
 
 
 
  • Koszyk
  • Razem: 0 zł
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności