O której najlepiej pić kawę?

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez wypicia ulubionej kawy. Jeszcze inni zaczynają dzień w pracy, od przeglądania informacji z kubkiem kawy w ręce. Jednak szacuje się, że najbardziej optymalną godziną na wypijanie kawy jest 10:30. Jest to poparte tym, że około tej godziny spada poziom kortyzolu (hormonu stresu).

 

Picie kawy z rana

Jeżeli wypijasz kubek kawy zaraz po wyjściu z łóżka, to nieświadomie popełniasz błąd. Dlaczego? Ponieważ, zaraz po wyjściu spod kołdry mamy w organizmie bardzo duże stężenie kortyzolu, który swój szczyt osiąga między 8-9. Dlatego wypicie kawy z rana nie przyniesie żadnych efektów pobudzenia, co po pewnym czasie kończy się zwiększaniem mocy kawy.

Kawa na czczo

Choć filiżanka kawy na pusty żołądek wydaje się dla wielu osób idealnym substytutem śniadania, to jest to najgorsze z możliwych rozwiązań. Może i stawia szybko na nogi, ale sam efekt jest krótkotrwały, a energia zacznie bardzo szybko (gwałtowanie) spadać. Śniadanie z rana jest obowiązkowe, lepiej do niego wypijać szklankę soku, czy mleczną latte. Poza tym, wypijanie czarnej kawy na pusty żołądek wywoła „wilczy głód”, tym samym zamiast zjeść normalne, zdrowe śniadanie, sięgniemy po ciastko lub drożdżówkę – tutaj koło się zamyka ponieważ, po takim jedzeniu będziemy szybko głodni.

Ponadto, należy pamiętać, że kawa ma działanie moczopędne, dlatego pijąc ją, należy uzupełniać dietę innymi płynami, w przeciwnym wypadku nasz organizm zostanie narażony na odwodnienie.

transport

Przy zakupach powyżej 500zł
transport Gratis!

zobacz

zbieraj punkty

Twój program lojalnościowy.
Same korzyści.

zobacz

kontakt

Służymy Wam naszym
doświadczeniem i wiedzą.

zobacz

formy płatności

Sprawdź dostępne
formy płatności!

zobacz
 
 
 
  • Koszyk
  • Razem: 0 zł
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności