Zalety kawy o których możesz nie wiedzieć

Nie tak dawno temu, kawa była okryta złą sławą. Najczęściej przytaczanym argumentem było wypłukiwanie magnezu oraz powodowanie problemów trawiennych. Obecnie kawa jest wręcz zalecana w codziennej diecie, oczywiście w rozsądnych ilościach.

 

Każdy ma swoją ulubioną kawę

Bez względu na to czy to kawa rozpuszczalna, cappuccino czy też latte może ona zawitać w codziennym menu, bez zgubnego wpływu a zdrowie. Dopuszczalne jest wypijanie od 2 do 4 filiżanek kawy dziennie (1, 2 kubki). Wtedy nie wpłynie to na nasz układ krwionośny, więc nie zwiększy się ryzyko udaru czy też nadciśnienia. Za to wpłyniemy pozytywnie na nasz organizm, choćby przez to, że rozszerzą się nieco naczynia krwionośne, co może zniwelować ból głowy.

Kawa i jej zbawienny wpływ na zdrowie

Regularne picie kawy, oczywiście w rozsądnych ilościach, może zmniejszyć możliwość występowania Alzheimera, a także zapobiega jego rozwojowi. Wpływa to także pozytywnie na poprawę koncentracji i pamięci krótkotrwałej.

Dzięki kawie można także ominąć problem depresji, według badań ryzyko jej występowania obniża się aż o 20%. Kofeina działa także odprężająco, co jest ogromną zaletą dla ludzi żyjących w stresie.

Ludzie chorujący na astmę, także znajdą w kawie swój złoty środek, ponieważ kofeina rozszerza drogi oddechowe, co potrafi zmniejszyć częstotliwość ataków astmatycznych od 5-20%. Ciekawostką jest to, że w XIX wieku, kawa była podawana jako lek dla astmatyków.

jest także bardzo dobrym sposobem na zaparcia. Kofeina bez dodatków przyśpiesza spalanie tłuszczu i przemianę materii.

Tak więc, jeżeli lubisz kawę, sięgaj po nią śmiało dwa - trzy razy dziennie, a będzie żył długo i zdrowo.

transport

Przy zakupach powyżej 500zł
transport Gratis!

zobacz

zbieraj punkty

Twój program lojalnościowy.
Same korzyści.

zobacz

kontakt

Służymy Wam naszym
doświadczeniem i wiedzą.

zobacz

formy płatności

Sprawdź dostępne
formy płatności!

zobacz
 
 
 
  • Koszyk
  • Razem: 0 zł
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności