Kawa zaparzana przelewowo

Zastanawiasz się jak zaparzyć kawę jeśli nie posiadasz ekspresu ciśnieniowego? Możesz użyć wtedy ekspresu przelewowego.

 

Bezpośrednio do filiżanki

Jednym z najprostszych sposobów zaparzenia kawy jest użycie specjalnego sitka, które stawia się na naczyniu z którego będziemy pić kawę. Kawa zbiera się na dole takiego sitka, a przelewana woda przesącza się przez nią długo i dokładnie. Niektóre są zbudowane z drobnej siateczki, a inne wymagają użycia papierowych filtrów. Banalne wykonanie nie sprawia żadnych problemów przy zaparzaniu kawy.

Ekspres przelewowy

Niektóre ekspresy wyposażone są w filtry wielokrotnego użytku, które należy czyścić, natomiast inne potrzebują użycia filtrów papierowych. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na zaparzenie kawy tą metodą. W większości wypadków ich budowa i użytkowanie jest bardzo proste. Ekspres podgrzewa wodę wlaną do specjalnego pojemnika i przelewa ją przez kawę do podstawionego dzbanka.

Jakość kawy ma znaczenie

Decydując się na ekspres przelewowy musimy pamiętać o zakupie ziaren najwyższej jakości. Ekspresy ciśnieniowe pozwalają wykorzystać do maksimum smak i aromat nawet gorszego gatunku kawy. Jednak ze względu na małą ingerencje jakiej możemy dokonać w ekspresie przelewowym rezultat zależy od rodzaju użytych ziaren. Należy również zwrócić uwagę na wodę użytą do zaparzania, gdyż ona również wpływa na ostateczny smak.

transport

Przy zakupach powyżej 500zł
transport Gratis!

zobacz

zbieraj punkty

Twój program lojalnościowy.
Same korzyści.

zobacz

kontakt

Służymy Wam naszym
doświadczeniem i wiedzą.

zobacz

formy płatności

Sprawdź dostępne
formy płatności!

zobacz
 
 
 
  • Koszyk
  • Razem: 0 zł
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności