Espresso z crema czy bez

Przez wielu ludzi espresso jest uznawane jako złoty środek na pobudzenie, jednak nie każdy jest świadomy tego, że ma ono różne oblicza. Wszystko za sprawą cremy, dzięki której możemy dowolnie manipulować smakiem naszej ulubionej kawy.

 

Crema

Jest to gęsta, brązowo-orzechowa pianka, pokrywająca całą powierzchnię espresso. Dzięki różnym sposobom podawania kawy z cremą, możemy dowolnie manipulować jej smakiem. W zależności od sposobu picia naparu zmienia jego smak.

Espresso bez cremy

Z naparu można zdjąć creme za pomocą łyżeczki, lub przepuścić przez filtr. Espresso bez niej jest słodsze, lżejsze i ma przyjemniejszy posmak.

Espresso nie wymieszane z cremą

Pijąc taką wersję można zauważyć, że w pierwszym łyku da się wyczuć trochę spalenizny i więcej goryczki. Natomiast drugi łyk jest delikatniejszy, słodszy, bardziej owocowy i kwaskowaty.

Espresso wymieszane z cremą

Jest to wersja bardziej zbilansowana, przy której obydwa łyki smakują podobnie. Jedną z ciekawostek jest to, że sędziowie podczas mistrzostw baristów mają obowiązek mieszać espresso przed wypiciem.

Dlaczego warto pić z cremą

Crema bardzo dużo mówi nam o jakości naszego espresso. Dzięki niej możemy dowiedzieć się jak świeżą kawę nam podano, oraz czy jej ekstrakcja była prawidłowa. To właśnie na niej widoczne są wszelkie ślady przepalenia, których w samym naparze gołym okiem nie zauważymy.

Zalecamy przeprowadzenie doświadczenia z espresso polegającego na spróbowaniu samej cremy, espresso z zdjętą cremą, wymieszanego tuż przed wypiciem oraz espresso niemieszanego. Dzięki temu eksperymentowi wybierzecie, która wersja napoju będzie najbardziej dopasowana do waszych gustów i upodobań smakowych.

transport

Przy zakupach powyżej 500zł
transport Gratis!

zobacz

zbieraj punkty

Twój program lojalnościowy.
Same korzyści.

zobacz

kontakt

Służymy Wam naszym
doświadczeniem i wiedzą.

zobacz

formy płatności

Sprawdź dostępne
formy płatności!

zobacz
 
 
 
  • Koszyk
  • Razem: 0 zł
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności