Kawa Dallmayr – niemiecki kunszt

Jedna z najczęściej wybieranych kaw. Kawa marki Dallmayr jest wiodąca na niemieckim rynku. Jej czołowy produkt to kawa Dallmayr prodomo, ale idąc z duchem czasu powstały produkty takie jak Dallmayr Crema d'Oro.

 

Historia kawy Dallmayr

Kawa Dallmayr ma ponad trzystuletnią tradycję. Jej początki sięgają około 1700 roku. Wywodzi się z małego sklepiku, który był prowadzony przez monachijskiego kupca Christiana Reittera. Swoją obecną nazwę zawdzięcza kupcowi Aloisowi Dallmayrowi z Wolnzach w Hallertau. Około roku 1900 przedsiębiorstwo zdobyło tytuł dostawcy kawy na bawarski dwór królewski. Do jego klientów zaliczano wtedy niemiecki dwór carski oraz kilkanaście innych europejskich dworów. W roku 1931 firma przechodziła kryzys po czarnym piątku, ale już 2 lata później stanęła na nogi i dzięki Konradowi W. Willeowi. Otworzono wtedy nowy dział kawy, gdzie kupowano surową kawę i samodzielnie ją wypalano. To właśnie wtedy powstała znana dzisiaj marka kawy Dallmayr. Firma Dallmayr jest przedsiębiorstwem rodzinnym prowadzonym przez właścicieli Georga Randlkofera i Wolfganga Willego przy wsparciu kolejnych pokoleń.

Kawa Dallmayr w Polsce

Wielu Polaków sięga po tę kawę ze względu na jej starannie dobrany smak oraz aromat wywodzący się z ziaren kawy tylko najwyższej jakości pochodzących głównie z płaskowyżu Etiopii.

transport

Przy zakupach powyżej 500zł
transport Gratis!

zobacz

zbieraj punkty

Twój program lojalnościowy.
Same korzyści.

zobacz

kontakt

Służymy Wam naszym
doświadczeniem i wiedzą.

zobacz

formy płatności

Sprawdź dostępne
formy płatności!

zobacz
 
 
 
  • Koszyk
  • Razem: 0 zł
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności