Kawa a magnez

Kawa jest drugim najpopularniejszym na świcie napojem zaraz po wodzie. Z tego powodu powstało na jej temat wiele mitów, a jednym z nich jest szybkie wypłukiwanie magnezu z naszego organizmu.

 

Kawa wypłukuje drogocenny magnez

Jest to chyba jedna z pierwszych rzeczy jakie przychodzą nam na myśl po usłyszeniu słowa kawa. To błędne i nieprawdziwe przekonanie, które nie zostało potwierdzone żadnymi rzetelnymi badaniami naukowymi. Pogląd ten pochodzi z reklam suplementów, które powstały z myślą o sprzedaży nowego produktu. Jednak każdy konsument powinien podchodzić z chłodnym dystansem do tego czym karmią nas producenci wielkich koncernów farmaceutycznych.

Kofeina zawarta w kawie wpływa na zwiększone wypłukiwanie magnezu w naszym organizmie, wraz z wydalanym moczem, ale w ilości ok. 4mg w ciągu doby od wypicia napoju. Kawa zawiera jednak w sobie ten pierwiastek w ilości ok. 8mg, więc bilans pozostaje dodatni.

Fakty o kawie

Według wielu badań naukowych jest podawana jako jedno z ważnych źródeł magnezu w naszej diecie, a nie jako produkt, który go wypłukuje. Wykazano również, że picie przynajmniej 3 filiżanek kawy dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, a jej pozytywny wpływ rośnie wraz z jej ilością w naszym jadłospisie.

Filiżanka kawy o pojemności 200ml zawiera zazwyczaj około 8 miligramów magnezu, czyli tyle co 6 dekagramów zielonej sałaty. Natomiast przeciętne espresso dostarcza już 48 mg tego pierwiastka, czyli tyle co 30g orzechów laskowych lub 30g gorzkiej czekolady lub 250g ziemniaków. Natomiast rekomendowana dawka wynosi 320 mg dla kobiet i 420 dla mężczyzn.

transport

Przy zakupach powyżej 500zł
transport Gratis!

zobacz

zbieraj punkty

Twój program lojalnościowy.
Same korzyści.

zobacz

kontakt

Służymy Wam naszym
doświadczeniem i wiedzą.

zobacz

formy płatności

Sprawdź dostępne
formy płatności!

zobacz
 
 
 
  • Koszyk
  • Razem: 0 zł
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności