Test kofeinowy

To, że kofeina wpływa pozytywnie na nasze ciało i umysł jest coraz bardziej popierane faktami. W końcu niektórzy nie wyobrażają sobie poranka bez małej czarnej.

 

Grupa badaczy postanowiła wykonać proste doświadczenie. Wyselekcjonowano grupę ludzi, którą podzielono na pół, jednaj z nich podano napój z 350 mg kofeiny, natomiast drugiej bezkofeinowy napój. Około godzinę po wypiciu, przeprowadzono test, z którego wynikało, że grupa osób, które faktycznie dostały kawę wykazała większą efektywność niż grupa pijąca bezkofeinowy napój. Wniosek z tego doświadczenia nasuwa się sam.

Prawdziwa kawa

Odkąd nastała era sieci z kawą, trzeba uważać na to, co się zamawia, ponieważ może występować spora różnica pomiędzy napojem kawowym, a prawdziwą kawą. Po espresso widać znaczącą różnicę, prawdziwe ma naturalną piankę, a to zdecydowana gwarancja jakości.

Antyoksydanty w kawie

Dobra kawa zawiera sporą ilość antyoksydantów (przeciwutleniaczy), w tym kwas chlorogenowy i kawowy. Dzięki nich dochodzi do neutralizacji wolnych rodników w organizmie, a wolne rodniki w dużej ilości niszczą zdrowe komórki. Organizm człowieka funkcjonuje prawidłowo, jeżeli jest w nim odpowiednia ilość wolnych rodników i antyoksydantów. Jednak w przypadku zachwiania proporcji, może dojść do osłabienia odporności, mamy w tym przypadku do czynienia ze stresem oksydacyjnym. Gdy metabolizm nie jest zaburzony, a poziom stresu oksydacyjnego jest wysoki, organizm jest w stanie sam naprawić zniszczone komórki, jednak przy sporej nadwyżce wolnych rodników, stres oksydacyjny może być bardzo groźny. Wiąże się to w występowaniem zmian skórnych, zmęczeniem i ogólnym osłabieniem.

Podczas palenia ziaren kawy, poziom antyoksydantów znacznie się zwiększa, dzięki czemu kawa może być ich idealnym uzupełnieniem dla organizmu. Kawa ma wiele dobrych właściwości, wyrównanie dysproporcji pomiędzy antyoksydantami a poziomem wolnych rodników jest kolejną, co obala stwierdzenie, ze kawa może negatywnie wpływać na nasz organizm.

transport

Przy zakupach powyżej 500zł
transport Gratis!

zobacz

zbieraj punkty

Twój program lojalnościowy.
Same korzyści.

zobacz

kontakt

Służymy Wam naszym
doświadczeniem i wiedzą.

zobacz

formy płatności

Sprawdź dostępne
formy płatności!

zobacz
 
 
 
  • Koszyk
  • Razem: 0 zł
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności